Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Wyszukaj części

Akrapovič Exhaust Systems

 

 

 

 

 

Akrapovic jest słoweńskim producentem układów wydechowych przede wszystkim do motocykli, ale od niedawna także dla samochodów. Globalny dostawca wydechów do sportu motocyklowego, układy wydechowe Akrapovic są wykorzystywane w motocyklach w Moto GP, Superbike, Supersport, supermoto, motocross, enduro oraz rajdach. W maju 2010 roku, układy Akrapovic zostały wykorzystane w sumie 38 światowych mistrzostwach w całym świecie motorsportu.

Ich układy wydechowe są wykonane z materiałów takich jak włókna węglowego i tytan w fabryce firmy, która posiada własną odlewnię tytanu i maszyny do hydroformowania. Odlewnia tytanu znajduje się w 800 m2 budynku przy głównej siedzibie firmy w miejscowości Ivančna Gorica. Proces odlewniczy obejmuje też wtryskiwanie wosku, radioskopię promieniami X oraz różnorodne analizy chemiczne, z pomocą narzędzi CAD/CAM/CEA. Firma produkuje również szereg produktów z tytanu pod nazwą Akrapovic Evolution.