Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Wyszukaj części

Centric Parts

 

 

 

 

 

 

 

 

Centric Parts® jest wiodącym producentem i dostawcą, w Ameryce Północnej, komponentów hamulcowych dla rynku wtórnego i systemów dla pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, pojazdów flotowych, pojazdów o wysokich osiągach i samochodach wyścigowych pod markami takimi jak Centric®, C-Tek®, PosiQuiet® i StopTech®.

Firma powstała w Kalifornii w 2000 roku i z roku na rok rozwija się coraz prężniej.

Dzięki nieporównawlnym poziomom badań i rozwoju w Ameryce Północnej, Centric nieustannie wprowadza innowacje dla znaczącej poprawy technologii hamulców zarówno dla aut cywilnych jak torowych, zyskała w trakcie wiele patentów jak i innych wyróżnień branżowych.

Początkowo koncentrowała się na częściach zamiennych do codziennego użytku, Centric Parts agresywnie weszła w rynek produktów OE (fabrycznych), pojazdów opancerzonych, wyścigów i aut o wyższych osiągach poprzez swoją markę Stoptech. Obecnie firma prowadzi wiele magazynów i hal produkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 660.000 stóp kwadratowych i zatrudnia ponad 600 pracowników.

Centric jest prowadzony przez zespół zarządzający złożony z wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów z całej branży. Ich połączona wiedza jest wspierana przez poświęcenie Centric do badań i rozwoju, dzięki czemu Centric jest liderem w rynku zamiennych i aftermarketowych hamulców.

Znany z jednego z najlepszych w branży programów do śledzenia i katalogowania oryginalnego wyposażenia, Centric zdobył za to rekordowe 13 razy z rzędu nagrodę FMSI.

Katalogi Centric, są standardem w branży, obecnie obejmują ponad 140.000 części układu hamulcowego do prawie każdej marki i modelu samochodu osobowego, ciężarowego produkowanego od 1937 roku.