Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Wyszukaj części

Kute felgi aluminiowe

Vossen Wheels Forged MX-2

Każdy komu w żyłach płynie MotoryzacyjnaPasja wie, że znanych jest kilka metod produkcji felg aluminiowych. Na wstępie, wiadomo że wraz ze stopniem zaawansowania i jakości finalnego produktu idzie cena. Jednymi z najdroższych, ale również zapewniających najwyższą jakość felg aluminiowych są te wykuwane. Sama nazwa kute felgi wypowiedziana w odpowiednim towarzystwie powoduje natychmiastowy szacunek dla produktu na jaki patrzymy. Chcąc dobrać nowe koła dla naszego auta często zastanawiamy się, którą drogę wybrać.

 

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie musimy zadać sobie najpierw szereg innych..

1. Ekonomia

Trzeba jasno powiedzieć że komplet felg kutych to koszt zaczynający się od 10000zł więc trzeba przeanalizować czy starsze auto potrzebuje koła takiej jakości. Oczywiście  pod względem technicznym nie ma przeciwwskazań jeśli ktoś chce zrobić taki prezent dla swojego auta, pomożemy.

2. Typ auta

To jakim autem jeździmy ma bardzo duży wpływ na to jakie kute felgi do niego dobrać. Jeśli jeździmy autem typu Performance o wysokich osiągach będziemy starali się tak dobrać koło aby możliwe dopasować parametry dla poprawy osiągów, prowadzenia oraz wyglądu. Co innego jeśli jeździmy luksusową limuzyną wtedy waga felgi schodzi już nieco na drugi plan a bardziej istotny staję wygląd premium i fitment względem nadwozia. Nie do końca wiesz jakie felgi Ci trzeba, nie ma problemu pomożemy dobrać.

3. Wizja

Tuning auta powinien być procesem zaplanowanym. Nie powinno się tu robić nic bez planu/wizji. Jeśli chcemy jedynie zmienić felgi na kute to plan jest prosty. Natomiast co innego jeśli oczekujemy czegoś więcej. Większe hamulce o wyższej wydajności zwykle wymagają więcej miejsca więc musimy taki element uwzględnić przy doborze rozmiaru kutej felgi. Jeśli chcemy mieć szersze nadwozie korzystając zestawu widebody to musimy najpierw zamontować cześci wybranego pakietu. Dopiero po pomiarze gotowego nadwozia dobierzemy odpowiednią szerokość i odsadzenie (ET) nowych kutych felg. Planowanie jest kluczem do perfekcyjnego efektu finalnego naszego projektu. Jeśli masz jakiś pomysł ale potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu, nie ma problemu pomożemy.

 

W poniższym filmie możemy zobaczyć proces produkcji lekkich kutych felg aluminiowych na przykładzie fabryki BC Forged Wheels

 

Podsumowując, jeśli oczekują Państwo felg, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach, zapewniają eksluzywny i nietuzinkowy wygląd, nigdy nie zawiodą, a przy tym będą budzić szacunek, wówczas odpowiedź brzmi tak, warto kupić felgi kute. Wyjątkowo wytrzymałe, a przy tym lekkie podniosą komfort jazdy i dadzą gwarancję wyjątkowej trwałości.

 

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą na lekkie kute felgi aluminiowe:

Vossen Wheels

BC Forged Wheels

 

Vossen Wheels Forged MX-5

Zapraszamy także do zapoznania się z: