Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Wyszukaj części

StopTech

 

 

 

 

Stoptech to wyścigowa marka podwyższonej wydajności pochodząca od firmy Centric Parts - wiodącego wytwórcy komponentów i systemów hamulcowych światowej klasy opartych na samochodach wyścigowych i pojazdach cywilnych o wysokich osiągach na codzień i na tor. Stoptech był pierwszym, który zaoferował zrównoważone ulepszenia układów hamulcowych dla samochodów seryjnie produkowanych i pozostaje światowym liderem z ponad 700 platformami oferującymi niesamowitą poprawę ogólnej wydajności hamowania.

Stoptech została założona w 1999 roku z jedną misją by stać się wiodącym producentem i dostawcą aftermarketowych wysoko wydajnych podzespołów i układów hamulcowych. Założyciele firmy starali się zmierzyć ze status quo w znanej dotąd technologii hamulowej i ustawić nowe paradygmaty dotyczące ulepszeń systemów hamulcowych. Zjednoczeni w ich pasji do wyścigów i pojazdów o wysokich osiągach, firma szybko zdobyła renomę w dziedzinie jakości i wydajności zarówno na jak i poza torem.

StopTech to wiodące w branży technologie i materiały - od solidnych jak skała zaciski do innowacyjnych tarcz z wydajnym systemem odprowadzania ciepła - przyniosły firmie cztery patenty i wiele wyróżnień branżowych. W 2013 roku, StopTech uzyskał pełne ISO/TS 16949:2009 certyfikat systemu zarządzania jakością w zakresie projektowania i produkcji motoryzacyjnych systemów hamulcowych oraz komponentów, dzięki czemu firma może dostarczać części na pierwszy montaż pojazdów (OEM) bezpośrednio na taśmę produkcyjną w relacji Tier 1.

 

 

 

 

 

Stoptech Racing urodził się by obsługiwać rynki wyścigów. Dział firmy Stoptech Racing zapewnia najwytrzymalsze zaciski hamulcowe i tarcze hamulcowe najlepiej odprowadzające ciepło do zespołów wyścigowych w kilku klasach wyścgiowych opartych na autach seryjnie produkowanych, jak również do zawodników z najwyższego poziomu wyścigów na torze i do konkurencji off-roadowych.

Zespół sprzedaży i wsparcia inżynieryjnego Stoptech Racing nie ma sobie równych w branży, z indywidualną obsługą dostępną by najlepiej dostosować rozwiązanie zwycięzkie dla wszystkich kierowców i zespołów.

Czy to w profesjonalnych szeregach SCCA Pro Pirelli World Challenge, Tudor Continental Tire, Lucas Oil Off-Road Racing Series, NASCAR, World of Outlaws, TORCC lub NASA, SCCA, Wyścigach na 1/4 mili i driftingu, Stoptech Racing oferuje systemy i komponenty na miarę mistrzostwa dla praktycznie każdej dyscypliny wyścigowej.